Με δύο τέρματα του Ρουμελιώτη και ένα του Δ. Κλίνη η ομάδα του Γιώργου Κάβαλου, με κατεβασμένες μηχανές πήρε ένα ακόμα τρίποντο και μετέτρεψε σε εύκολο απόγευμα το παιχνίδι με τη Δόξα που προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε (5′ , 70′ Ρουμελιώτης,  29′ Δ. Κλίνης).
Συναρπαστικό ματς με αγγλικό σκορ, διεξήχθη στο γήπεδο Φουρφουρά, με τον Ψηλορείτη και το Μελιδόνι να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 3-3, με τον Ψηλορείτη να ισοφαρίζει στο 90 παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό (31′ Λατζούρης, 45′ Μουρτζανός, 90′ Διαμαντάκης- 28′ , 38′ Γ.Γ. Σταρράς, 63′ Τσαχάκης).
Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε τελικά ο Άρης το τρίποντο, επικρατώντας με 2-0 της ουραγού Φλόγας Ρουστίκων που προσπάθησε όσο μπορούσε, αλλά στο τέλος λύγισε. Τα τέρματα πέτυχαν οι Κασέλας 82’ και Γωνιωτάκης στις καθυστερήσεις.
Η ομάδα των Λιβαδίων επικράτησε με 1-2 του Αστέρα Περάματος, βάζοντας «φρένο» στο ξέφρενο σερί του Περάματος, που γνώρισε την πρώτη του ήττα μέσα στο 2012 μετά από τέσσερα συνεχόμενα νικηφόρα αποτελέσματα ( 90+’ Αντιασβίλι/ 23′ Γ. Κοζορώνης, 43′ Γ. Μαρής).
Στο γήπεδο των Αρμένων, η τοπική ομάδα έμεινε στο 0-0, κόντρα στον Ποσειδώνα Γερανίου, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.